Logo Elcar

img
 
>  Strona główna
img img
>  Adres
   Oferujemy:
>  Klimatyzacje
img img
>  Chłodnictwo sam.
img img
>  Ogrzewania Webasto
img img
>  Ogrzewania Ateso
img img
>  Ogrzew. Eberspacher
img img
>  Autoalarmy
img img
>  Haki holownicze
img img
>  Szyberdachy
img img
>  Blokady mechaniczne
img img
>  Znakowanie poj.
img img
>  Blokady pracy silnika
img img
>  Radioodtwarzacze
img img
>  System Lojack
img img
>  System GPS
img img
>  Inne

img img img
Nowa strona Elektromechaniki pojazdowej "ELCAR"

Szczególnie polecamy:
- Klimatyzacje
- Szyberdachy
- Ogrzewania Webasto
- Ogrzewania Ateso
- Haki holownicze
- Blokady mechaniczne

Adres:
ul. Nałkowskiego 29
31-308 Kraków
tel. 012-6361980


Zapraszamy!!!
img img img

 
     
 

img

Jeżeli chcieliby Państwo zainstalować system Lojack w swoim samochodzie na terenie woj. małopolskiego prosimy o kontakt z nami pod numerem telefonu 012-6361980. Jesteśmy autoryzowanym instalatorem systemu Lojack na tym terenie.

 

CZYM JEST LOJACK?

LoJack jest jedynym na świecie systemem, który od prawie 20 lat pozwala policji z wielu krajów na całym świecie skutecznie odnajdywać skradzione pojazdy, bezpośrednio uderzać w gangi złodziejskie i likwidować ich zaplecze techniczne. Średnio dzięki niemu odzyskuje się około 90% skradzionych pojazdów.

Początków powstania Systemu trzeba szukać w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie lat 80-tych. Podobnie jak dzisiaj w Polsce, dotkliwą plagą dotykającą mieszkańców dużych aglomeracji tego bogatego państwa były kradzieże samochodów. Samochody dosłownie znikały z ulicy i przepadały bez śladu. Policja próbowała walczyć z gangami, ale mimo, że dysponowała dobrymi specjalistami, brakowało jej skutecznych narzędzi. Pewnego dnia jeden z doświadczonych oficerów śledczych, bezpośrednio zaangażowanych w tę walkę po stronie stróżów prawa, wpadł na pomysł. Dziś nikt już nie jest w stanie jednoznacznie określić, co było bezpośrednim impulsem - film o szpiegach, proroczy sen czy błysk świadomości. Dość, że powstała spójna koncepcja rozwiązania problemu, uwzględniająca bogate doświadczenie i wiedzę miejscowych policjantów na temat technik kradzieży i zasad funkcjonowania złodziejskich gangów.

W krótkim czasie powstała grupa, mająca za zadanie opracowanie Systemu od strony technicznej. W skład grupy weszli przedstawiciele koncernu Motorola, wybranego z racji swojego bogatego doświadczenia w budowaniu wojskowych systemów radio-lokalizacyjnych oraz naukowcy z prestiżowego Massachusetts Institute of Technology (słynny MIT). Efektem ich pracy był wyspecjalizowany System służący nie tylko do odnajdywania skradzionych pojazdów, ale także dający możliwość aktywnej walki ze złodziejami, pozwalający na obserwowanie z daleka ich poczynań i wkraczanie do akcji w najdogodniejszym momencie.

Kilka lat trwało dopracowywanie i testowanie Systemu LoJack zakończone opatentowaniem całego rozwiązania. W 1986 roku System został eksperymentalnie udostępniony do powszechnego użytkowania w stanie Massachusetts. Wybór tego stanu nie był przypadkowy – właśnie tam odnotowywano największy wskaźnik kradzieży samochodów. Efekty były widoczne już po pierwszym roku po wprowadzeniu Systemu LoJack.

Był to ostatni test, mający ostatecznie potwierdzić jego skuteczność i niezawodność nie tylko w krótkim, ale i w długim okresie. Znakomite wyniki tego testu i sukcesy odnoszone dzięki Systemowi przez policję sprawiły, że w 1989 roku Federalna Komisja Komunikacji (Federal Communications Commission) zatwierdziła ostatecznie System LoJack do powszechnego stosowania i przyznała mu policyjną częstotliwość radiową do działania jako ogólnokrajowa Sieć Odzyskiwania Skradzionych Pojazdów (Stolen Vehicle Recovery Network).

 

Stopniowo System LoJack zaczął być wprowadzany w kolejnych stanach, później zaczęła się jego ekspansja poza granice USA. Dziś korzystają z niego mieszkańcy 27 państw całego świata (m.in. Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemiec, Grecji) a kolejne 13 krajów (m.in. Hiszpania, Kanada czy Portugalia) przygotowuje się do jego wdrożenia.

Firma LoJack Corporation jest notowana na giełdzie i cieszy się międzynarodową renomą i prestiżem. Od połowy lat 90-tych wymieniana jest w rankingu 200 najlepszych małych przedsiębiorstw, których listę co roku publikuje prestiżowy miesięcznik finansowy „Forbes Magazine”. W październiku 2000 roku zajęła trzecie miejsce na liście Forbes’a w kategorii „Zwrot Kapitału”. W tym samym roku również najpopularniejszy magazyn konsumencki USA - „Consumer Digest” po raz kolejny przyznał Systemowi LoJack tytuł: „Najlepszy Zakup Roku"

 

W 2002 roku w Stanach Zjednoczonych firma LoJack Corporation, w odpowiedzi na wzrastające potrzeby klientów zainteresowanych coraz nowszymi, a tym samym nowocześniejszymi technologiami, wprowadziła na rynek nowy produkt - LoJack Early Warning Recovery System (czyli system wczesnego ostrzegania). System LoJack został wyposażony w nową funkcję - informowania właściciela o każdym nieautoryzowanym ruchu jego samochodu. W ten sposób pojawiło się nowe rozwiązanie dające klientom możliwość ostrzeżenia o podejrzeniu kradzieży, a tym samym jeszcze szybszego niż dotychczas zlokalizowania i odzyskania skradzionego pojazdu. Rozwiązanie to do swojej oferty wprowadziła również Wielka Brytania oraz Republika Południowej Afryki (gdzie System LoJack działa pod nazwą Tracker). Nowy produkt pojawił się właśnie również w Polsce - firma LOJACK S.A. oferuje Alarm System obok dotychczasowego Standard System.

System wczesnego ostrzegania stopniowo wprowadzają do swojej oferty także pozostałe kraje.

LoJack w Polsce
 

System LoJack działa w Polsce już od 1999 roku. Podobnie jak w innych państwach, także i w naszym kraju sprawdził się jako znakomite rozwiązanie pozwalające na szybkie odzyskanie skradzionego pojazdu. Jak pokazały konkretne przypadki, LoJack radzi sobie ze złodziejami w najróżniejszych sytuacjach - napadach z bronią w ręku, kradzieżach w nocy z parkingów i uliczek osiedlowych, kradzieżach na tzw. "stłuczkę". Skradziony pojazd jest odnajdywany niezależnie od miejsca jego ukrycia. Nie ma znaczenia czy jest to kompleks garaży, willa, osiedlowy parking, warsztat czy położona z dala od ludzkich siedzib posesja. Sieć poszukująca Systemu LoJack jest bardzo rozbudowana. LoJack dysponuje w Polsce samolotami i śmigłowcami, które są w stanie przeszukać w krótkim czasie duży obszar. Stacjonują one w wybranych miastach i są w stałej gotowości do podjęcia działań poszukiwawczych. Często sygnał z modułu odbierany jest od razu przez komputer śledzący zainstalowany w radiowozie policyjnym lub samochodzie poszukującym LoJack. Rekord szybkości padł w listopadzie 2000 roku w Warszawie, gdy od momentu zgłoszenia kradzieży do zatrzymania samochodu przez policję upłynęło zaledwie 10 minut. System LoJack jest doceniany nie tylko przez właścicieli samochodów, ale także przez niezależne instytucje. W kwietniu 2000 roku Systemowi została przyznana przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji PROFESJONALNA KLASA SKUTECZNOŚCI (PRF), a w maju 2000 roku LoJack został nagrodzony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. System LoJack posiada wszystkie niezbędne certyfikaty – świadectwo homologacji i znak jakości "B" wydawany przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT). System LoJack, zgodnie z nowym, obowiązującym w Polsce od 1 maja 2004 roku systemem zapewniania bezpieczeństwa i dopuszczania na rynek produktów przemysłowych, posiada również obowiązkowy znak CE - symbol zgodności z normami Unii Europejskiej. System Lojack został uznany za produkt spełniający wszystkie standardy bezpieczeństwa wymagane przez europejskie instytuty standaryzacji. Dlatego też, jako jedyny z dostępnych na polskim rynku systemów lokalizacji, posiada również normę ETSI (Norma Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych dotycząca systemów działających w oparciu o fale radiowe). Stanowi to potwierdzenie profesjonalności Systemu Lojack, gwarantując jednocześnie jego najwyższą jakość i niezawodność. Także Towarzystwa Ubezpieczeniowe uznają skuteczność Systemu LoJack, przyznając jego użytkownikom zniżki w ubezpieczeniach komunikacyjnych sięgające kilkudziesięciu procent. Szybka popularyzacja Systemu Lokalizacji i Odzyskiwania Skradzionych Pojazdów LoJack w Polsce dobrze rokuje na przyszłość. Już wkrótce znikające bezpowrotnie samochody przestaną spędzać sen z oczu Polaków.

* Tekst ze strony www.lojack.pl

 

>  Schemat dzialania systemu Lojack.
img img
>  Historia powstania systemu Lojack. 

 
     
 
img
   klima, klimaztyazcja, klimatyzacje, klimatyzacje samochodowe, ogrzewania webasto, Klima, autoklima, Webasto, klimatyzajce samochodowe, Webasto, diavia, lato gorąco, montaż i naprawa: klimatyzacje samochodowe, ogrzewania Webasto, autoalarmy, blokady, haki holownicze, szyberdachy, system Lojack i GPS, chłodnictwo samochodowe.ogrzewania, Webasto, Ateso, Eberspacher, Eberspaecher, samochodowe, klimatyzacje, zabezpieczenia, zabezpieczenia antykradzieżowe, Diavia, Alex, autoalarmy, alarmy, warsztat samochodowy, Prestige, Lojack, LOJACK, GPS, gps, systemy satelitarne, haki, chłodnictwo, chłodnictwo samochodowe, szyberdachy, okna dachowe, blokady, MUL-T-LOCK, Niedźwiedź-Lock, znakowanie

www.elcar.krakow.pl