Logo Elcar

img
 
>  Strona główna
img img
>  Adres
   Oferujemy:
>  Klimatyzacje
img img
>  Chłodnictwo sam.
img img
>  Ogrzewania Webasto
img img
>  Ogrzewania Ateso
img img
>  Ogrzew. Eberspacher
img img
>  Autoalarmy
img img
>  Haki holownicze
img img
>  Szyberdachy
img img
>  Blokady mechaniczne
img img
>  Znakowanie poj.
img img
>  Blokady pracy silnika
img img
>  Radioodtwarzacze
img img
>  System Lojack
img img
>  System GPS
img img
>  Inne

img img img
Nowa strona Elektromechaniki pojazdowej "ELCAR"

Szczególnie polecamy:
- Klimatyzacje
- Szyberdachy
- Ogrzewania Webasto
- Ogrzewania Ateso
- Haki holownicze
- Blokady mechaniczne

Adres:
ul. Nałkowskiego 29
31-308 Kraków
tel. 012-6361980


Zapraszamy!!!
img img img

  Dodaj stronę do
  swoich zakładek:
 
     
 

Klimatyzacja samochodowa a nieprzyjemny zapach powietrza

Klimatyzacja samochodowa dość szybko staje się standardowym wyposażeniem nie tylko drogich samochodów. Zaczynamy ją coraz częściej spotykać w samochodach średniej klasy. Każdy kierowca wie, że klimatyzacja poprawia mu komfort jazdy w upalne dni oraz usuwa zawilgocenie szyb, kiedy na zewnątrz jest dość zimno. I nasza wiedza o tym urządzeniu zwykle na tym się kończy.

Niepokój zaczyna się pojawiać, kiedy po włączeniu "klimy", szczególnie po długim jej nieużywaniu, wyczuwamy nieprzyjemny zapach pojawiający się we wnętrzu samochodu. Co też stało się w naszym układzie klimatyzacyjnym? Czy ten zapach jest tylko nieprzyjemny, czy też może być szkodliwy? Dla uspokojenia warto powiedzieć, że zjawisko to występuje w 50-60% samochodowych urządzeń klimatyzacyjnych.Kiedy włączają Państwo swoją klimatyzację, do kabiny przez nawiew mogą dostać się bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy. U wielu ludzi wywołują one nieprzyjemne reakcje alergiczne: kichanie, kaszel, łzawienie oczu i inne dolegliwości. Ponadto obecność mikroorganizmów powoduje powstanie niezdrowej woni we wdmuchiwanym do auta powietrzu (specyficzna woń "pleśni"). Dlatego bardzo ważna jest okresowa dezynfekcja układu klimatyzacyjnego w wyspecjalizowanym warsztacie.
 


Zatem po kolei:
Jednym z elementów klimatyzacji jest umieszczony wewnątrz samochodu tzw. parownik, który odbiera ciepło z opływającego go powietrza. Przy okazji wykrapla się na nim para wodna zawarta w powietrzu, co powoduje, że parownik staje się wilgotny. Niesione z powietrzem pyłki roślin, bakterie, grzyby i pleśnie przyklejają się do wilgotnej powierzchni parownika, tworząc z czasem żywe siedlisko silnie alergizujących i toksycznych dla ludzi zapachów.

Rodzi się zatem pytanie: w jaki sposób możemy się pozbyć tego zapachu? Otóż konieczne staje się dokładne wyczyszczenie całego układu klimatyzacji, a szczególnie parownika. A tu pojawiają się pierwsze problemy, gdyż parownik zamontowany jest zwykle dość głęboko w samochodzie, za licznymi osłonami, i dostęp do niego jest bardzo utrudniony. Ponieważ czynność ta nie jest ani łatwa, ani prosta, mogą przeprowadzić ją tylko wyspecjalizowane serwisy klimatyzacyjne. Po wykonaniu odpowiednich demontaży, w tym filtra przeciwpyłkowego i dmuchawy powietrza pracownicy serwisu przy pomocy sond i urządzenia rozpylającego dokonują dezynfekcji układu za pomocą środka antybakteryjnego. Po kilku godzinach problem przykrego zapachu mamy z głowy.

Producenci klimatyzacji zalecają nawet wykonanie czyszczenia parownika przynajmniej raz w roku. Warto zatem pamiętać, że kiedy podczas jazdy mimo włączonej klimatyzacji czujemy się zmęczeni i rozdrażnieni, winę za nasze samopoczucie może ponosić właśnie nasza wymarzona "klima".

Klimatyzacje samochodowe


>  Z czego składa się klimatyzator samochodowy?
img img
>  Schemat dzialania klimatyzatora samochodowego.
img img
>  To warto wiedzieć. 
img img
>  Klimatyzacja a nieprzyjemny zapach powietrza.
>  Orientacyjne ceny klimatyzatorów oraz usług.
img img
 
     
 
img
   klima, klimaztyazcja, klimatyzacje, klimatyzacje samochodowe, ogrzewania webasto, Klima, autoklima, Webasto, klimatyzajce samochodowe, Webasto, diavia, lato gorąco, montaż i naprawa: klimatyzacje samochodowe, ogrzewania Webasto, autoalarmy, blokady, haki holownicze, szyberdachy, system Lojack i GPS, chłodnictwo samochodowe.ogrzewania, Webasto, Ateso, Eberspacher, Eberspaecher, samochodowe, klimatyzacje, zabezpieczenia, zabezpieczenia antykradzieżowe, Diavia, Alex, autoalarmy, alarmy, warsztat samochodowy, Prestige, Lojack, LOJACK, GPS, gps, systemy satelitarne, haki, chłodnictwo, chłodnictwo samochodowe, szyberdachy, okna dachowe, blokady, MUL-T-LOCK, Niedźwiedź-Lock, znakowanie

www.elcar.krakow.pl